Řešení civilizačních onemocnění

Výživa je jedním z hlavních pilířů našeho zdraví.

Životní styl.

Dnešní strava bohužel nemá s výživou vůbec nic společného. Za šťastným výrazem rodiny z reklamy, obědvající polévku „ze sáčku“ už nevidíme, jaké množství stabilizátorů, emulgátorů a konzervantů ovlivňuje naše zdraví. Jíme průmyslově zpracovanou  stravu obsahující velké množství chemie, kterou lidské tělo nezná a neumí ji zpracovat. Málokdo si uvědomuje, kolik přijmeme za život nadbytku cukrů, solí, tuků, že jíme ve spěchu a často rychle připravená jídla z fastfoodů, nebo v podobě polotovarů. Jíme velmi mnoho živočišných a málo rostlinných bílkovin. Také doporučený obsah vlákniny ve stravě dnes málokterý čech přijímá. Také díky tomu Česká republika vede žebříčku statistiky rakoviny tlustého střeva. Představte si, že za život sníme asi 60 tun potravin a 240 kg chemických látek, které náš trávící trakt musí zpracovat. Slazené nápoje a nedostatek pohybu je u většiny české populace na denním pořádku. K tomu připočítejme nedostatek spánku, kvalitních živin, relaxace a nemoc je na světě!

Mnoho lidí nad 50 let, ale i mnohem mladších, užívá řadu léků (včetně hormonů), které kromě jiných nepříznivých účinků současně zhoršují využití živin a mikroživin v lidském těle. Mnoho léků také poškozuje zažívací trakt, játra a ledviny, jiné zase způsobují změny metabolismu a další obtíže. Čím více léků jíte, tím více druhotných nemocí v těle vzniká a tak se Váš intoxikovaný organismus dostává stále více a více do začarovaného kruhu.

Vědecké studie potvrzují, že 80% svých zdravotních problémů si člověk může ovlivnit sám svým životním stylem (strava, pohyb, pitný režim, psychika), dalších 10% je životní prostředí a z posledních 10% nás ovlivňují genetické predispozice.

Velice málo lidí si své zdraví uvědomuje a ještě méně lidí považuje za potřebné dělat něco pro své zdraví dřív, než se objeví nějaký problém.

Zdraví není samozřejmostí.

Zdraví je komplexem tří důležitých činitelů, psychické pohody, pohybu a stravy. Pokud je jakákoliv z těchto tří složek v nerovnováze k ostatním, přichází nemoc. V současné době stoupá výskyt civilizačních onemocnění. O  zdraví je třeba pečovat a věnovat mu dostatečnou pozornost dříve, než nastanou zdravotní potíže. Samotná sportovní aktivita, jak si spousta lidí myslí, bohužel nestačí. Pokud hledáte komplexní a trvalou změnu Vašeho životního stylu, je nutné řešit i výživu a detoxikaci těla.

Jak si pomoci?

Jak se na trhu zorientovat? Jak získat ty správné stravovací návyky a naučit se zdravému aktivnímu životnímu stylu? „Vždy je nejlepším řešením vyhledat odborníka, který s Vámi individuálně probere Váš životní styl, pitný režim, zdravotní problémy a navrhne řešení přímo Vám na míru. Důležitý předpoklad úspěchu je vzájemná důvěra a spolupráce mezi poradcem a klientem“ upozorňuje Jana Kubínová, zkušená a mezinárodně proškolená wellness poradkyně, vedoucí Refresh centra zdravého životního stylu.

Vyhledejte pomoc odborníků v oblasti wellness.

Odborný poradce Vám pomůže postupně změnit Vaši životosprávu, dosáhnout optimální váhy a zlepšit Vaši kondici. Nedílnou součástí je výuka správného stravování doplněného kvalitní výživou, detoxikace organismu, zlepšení pitného režimu, připojení zdravé míry pohybu, a v neposlední řadě nalezení pozitivního myšlení ve vztahu k sobě. Naši poradci plní na trhu roli wellness koučů, což v překladu znamená trenéři pro oblast zdravého životního stylu. Dále jsou v našem centru poskytovány služby poskytující komplexní péči o Vaše tělo a to: cvičení na vibromasážních plošinách Katrina, které zvedne Vaši kondici a urychlí Vaše výsledky nejen při hubnutí, poradenství v oblasti péče o pleť a změny image, které podtrhne růst Vašeho sebevědomí, masáže podporující celkové uvolnění a relaxaci.

Naši klientelu tvoří lidé všech věkových kategorií, kteří se rozhodli pro sebe něco opravdu začít dělat a upravit nejen svou fyzickou kondici a váhu, ale hlavně trvale zlepšit kvalitu svého života vypadat a cítit se lépe,“ říká Jana Kubínová, vedoucí centra Refresh, která se řídí heslem, že zdraví není jen nepřítomnost nemoci, ale celostní přístup k člověku kam patří kvalitní výživa, kondice, psychika a aktivní životní styl.